Urządzenie salonu to wbrew pozorom bardzo duże wyzwanie. Nie wystarczy bowiem wybrać eleganckich lub bardzo nowoczesnych i stylowych mebli. Bardzo ważne jest także urządzenie go w taki sposób, aby był jak najbardziej komfortowy. W końcu to pomieszczenie, które ma być miejscem do wypoczynku dla całej rodziny. Jak urządzić salon, aby spełniał wszystkie oczekiwania?

Jakie meble do niego wybrać i czy postawić na klasyczną sofę lub kanapę, czy może narożnik?

Sprawdź nasze porady i dopasuj meble wypoczynkowe do salonu nie tylko do swojego gustu, ale przede wszystkim do swoich potrzeb. Idealnie urządzony salon na pewno stanie się ulubionym miejscem wszystkich domowników oraz gości!

Dlaczego warto postawić na narożnik i w jakim salonie się sprawdzi?

Kanapy narożne cieszą się naprawdę dużą popularnością. Tego typu sofy najczęściej są rozkładane oraz zazwyczaj mają pojemnik na pościel lub do przechowywania innych istotnych rzeczy. To bardzo wygodny mebel, który zapewnia duża ilość miejsc do siedzenia. Dlatego kanapa narożna idealnie sprawdzi się w domu lub w mieszkaniu, w którym mieszka wiele osób lub często pojawiają się gości. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w salonie w stylu nowoczesnym oraz w salonie urządzonym w stylu glamour. Kanapy narożne pomieścić od czterech do nawet sześciu czy siedmiu osób, dzięki czemu można spędzać wspólne wieczory podczas oglądania filmów lub popołudnia przy kawie w grupie przyjaciół.

Narożne sofy sprawdzają się przede wszystkim w dużych salonach. Tak masywny mebel będzie zajmował sporo miejsca, szczególnie jeśli wybrana zostanie wersja wieloosobowa. Dzięki temu, że narożniki są dostępne w wielu różnych kolorach i stylach, można bez problemu dopasować kanapę narożną do konkretnego salonu. Można do nich dobrać niewielki fotel, aby mieć jeszcze więcej miejsca do zapraszania gości oraz do wypoczynku w rodzinnym gronie. Taki mebel doskonale sprawdzi się w rodzinnym domu, w którym zawsze jest dużo osób.

Klasyczna sofa – kiedy będzie najlepszym wyborem do domowego salonu?

Klasyczne kanapy i sofy mogą być rozkładane i wyposażone w funkcję spania lub nie. Mogą także mieć dodatkowy pojemnik do przechowywania lub być osadzone na drewnianych bądź metalowych nóżkach, dzięki czemu mebel będzie lekki i designerski. Dwu lub trzyosobowa sofa idealnie sprawdzi się w niewielkim salonie, w którym nie można dokładać ciężkich mebli, ponieważ będzie wydawał się zagracony. Dzięki temu, że sofa jest mniejsza niż narożnik, miejsca na pewno zostanie jeszcze w pomieszczeniu na bardzo wygodny fotel, który będzie dodatkowym miejscem do siedzenia i idealnie uzupełni całą stylistykę tego wnętrza. Sofy i kanapy doskonale pasują do pomieszczeń w stylu glamour oraz nowoczesnym. To także meble idealne do salonów w stylu skandynawskim. W tej ostatniej stylistyce sprawdzą się szczególnie sofy na drewnianych nóżkach.

Nowoczesne kanapy dostępne są w naprawdę wielu wzorach i kolorach. Można wybierać ciekawe obicia o różnej fakturze, kolorystyce oraz wzorach. Dostępne są także modele lżejsze i nieco bardziej masywne, a także duże i małe kanapy na dwie, trzy lub czasami nawet cztery osoby. Dzięki temu można bez najmniejszego problemu stworzyć naprawdę idealny salon, dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Możliwości są naprawdę ogromne, więc nie trzeba się ograniczać. Kanapy i fotele można ze sobą łączyć z różnych linii i tym samym stworzyć naprawdę wyjątkowe miejsce, które będzie designerskie, oryginalne oraz przede wszystkim bardzo wygodne.