Obecny rynek oferuje szeroki wybór spośród firm deweloperskich, które wznoszą budynki z charakterystycznym dla nich stylem, jakością wykonania, rodzajem zabudowy, lokalizacji oraz oferowanymi cenami. Po określeniu podstawowych parametrów, jakie ma spełniać nasze wymarzone lokum, zakres możliwych inwestycji się zawęża. Jeżeli poszukuje się domku w zabudowie szeregowej, z ogródkiem, oddalonego od tłocznego i głośnego centrum wielkiego miejsca, warto zainteresować się deweloperem Opty-Dom Development Sp. z o.o.

Historia Opty-Dom Development

Firma działa na polskim rynku od prawie piętnastu lat. Znajduje się w urokliwej, małej miejscowości, położonej pod Wrocławiem, w Kiełczowie. Właśnie w tej lokalizacji deweloper skupia swoją dotychczasową działalność. Z powodzeniem zrealizował cztero-etapową inwestycję, zwaną Osadą Agrestową, która na pierwszym etapie składała się z zabudowy domków jednorodzinnych, usytuowanych przy ul. Agrestowej w Kiełczowie.

W ciągu czterech lat budowy, do użytku oddał cztery mieszkania z ogródkiem, dwa domy wielorodzinne oraz osiem budynków jednorodzinnych – w tym cztery dwu lokalowe –w zabudowie bliźniaczej, zwane szeregówkami. W 2018 roku oddał do użytku pierwszy etap zrealizowanego osiedla przy ul. Lawendowej w Kiełczowie. Były to czterdzieści cztery mieszkania, usytuowane w dwóch budynkach wielorodzinnych. Wszystkie inwestycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Obecnie deweloper wznosi drugi etap tej interesującej realizacji, tym razem wznosząc pięć budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Dlaczego warto skorzystać z oferty Opty-Dom?

Wymarzone mieszkanie z ogródkiem

Deweloper specjalizuje się w tworzeniu kameralnych, ciepłych, rodzinnych osiedli, składających się maksymalnie z dwupiętrowych budynków. Obecna inwestycja, czyli drugi etap Alei Lawendowej, to kontynuacja zabudowy urokliwego miejsca w Kiełczowie. Działka znajduje się niedaleko od głównej drogi, ul. Wilczyckiej, skąd jest dogodne połączenie autobusowe z Wrocławiem. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się dwa przedszkola, szkoła podstawowa z nowoczesnym zapleczem sportowym oraz przychodnia zdrowia.

W promieniu jednego kilometra jest dostępne całe zaplecze gastronomiczno-handlowe, kort tenisowy, boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę oraz mini piłkę nożną. Jest to doskonała lokalizacja dla rodzin z dziećmi, ceniących spokój od miejskiego zgiełku. Osiedle jest otoczone zielenią, jednocześnie pozostaje blisko najważniejszych punktów infrastruktury Kiełczowa. Mieszkania oferowane w drugim etapie Lawendowej Alei są w większości apartamentowcami dwukondygnacyjnymi. Do wyboru są usytuowane w dolnej części budynku, zajmujące parter oraz pierwsze piętro,które posiadają wydzielone ogródki tarasowe oraz w górnej części, obejmujące drugie piętro oraz poddasze. Choć są odpowiednio mniejsze, w zamian posiadają antresolę, balkon, dysponują częścią mieszkalną, mieszczącą się na klimatycznym poddaszu.

 

Atrakcyjne szeregówki w Kiełczowie

Podmiejskie osiedla posiadają swoje wady oraz zalety. Aleja Lawendowa znajduje się cztery kilometry od dużego wrocławskiego centrum handlowego Korona. Dla zmotoryzowanych będzie to jedynie kwadrans drogi od domu. Życie w małych miejscowościach toczy się zdecydowanie wolniej, łatwiej o dostęp do terenów zielonych i świeżego powietrza. Niewielkie, bo tylko dwupiętrowe zabudowania pozwalają na tworzenie małych, lokalnych społeczności, gdzie wszyscy sąsiedzi się będą znali.

Największą atrakcją są dużo mniejsze koszty kupna i utrzymania mieszkania, niż ma to miejsce w dużym mieście. Aktualna, promocyjna cena całego jednorodzinnego domu szeregowego w Kiełczowie pod Wrocławiem, wynosi jedyne 3805 zł za metr kwadratowy. Jest niemożliwością znalezienie dużego mieszkania z ogródkiem w tak niskiej w centrum Wrocławia. Propozycja firmy Opty-Dom jest warta rozważenia.