Zakup domu w Polsce wiąże się z dwiema głównymi opcjami do wyboru. Możemy nabyć dom w tzw. stanie deweloperskim, jak i wykończony pod klucz. Co to oznacza w praktyce? Jakie są plusy i minusy takich rozwiązań? Czy któreś z nich jest lepsze? Które rozwiązanie możemy wybrać, decydując się na zamieszkanie w szeregowcu na Wilanowie?

Dom na sprzedaż Wilanów

 

Osiedle Cicha Dolina na Wilanowie oferuje pięknie wybudowane szeregowce, utrzymane w nowoczesnej stylistyce, która pięknie komponuje się z otaczającymi nieruchomości terenami zielonymi. Dla osób, które nie zdecydowały jeszcze, które rozwiązanie wybrać, podpowiadamy, że w Cichej Dolinie istnieje możliwość zdecydowania, czy chcemy wybrać mieszkanie w stanie deweloperskim, czy też preferujemy wykończenie pod klucz.

Mieszkanie wykończone pod klucz – jakie są korzyści i na co trzeba uważać?

 

Mieszkanie wykończone pod klucz to rozwiązanie wybierane w Polsce nieco rzadziej, co na skalę europejską stanowi swoisty ewenement. Jakie korzyści płyną z takiego wyboru? Pierwsza i najbardziej oczywista jest taka, że możemy wprowadzić się do domu praktycznie od razu po sfinalizowaniu wszelkiej biurokracji. Mieszkanie wykonane pod klucz oznacza, że w wielu przypadkach możemy już właściwie tylko wstawić meble i zacząć użytkowanie. Inne plusy?

W niektórych miejscach niekoniecznie musimy decydować się jedynie na kilka ofert wykończeniowych, jakie deweloper pokazuje nam w katalogu, lecz możemy wprowadzać w projekcie własne zmiany tak, aby wykończone wnętrze przemawiało do nas jak najbardziej. Jest tak m.in. w Cichej Dolinie na Wilanowie.

Niektórym może się wydawać, że mieszkania wykończone pod klucz są droższym rozwiązaniem, lecz niekoniecznie musi to być prawda.

Faktem jest, że zakup domu w stanie deweloperskim pozwala na samodzielne przeprowadzenie wielu prac, do tego we własnym tempie, bez konieczności angażowania ekipy remontowej, niemniej jednak deweloperzy mają dostęp do sprawdzonych ekip remontowych, które przez podpisanie umowy o stałą współpracę z deweloperem mogą zaoferować niższe ceny, niż gdybyśmy zgłosili się do nich na własną rękę.

Takie rozwiązanie ma też niestety swoje minusy. O ile deweloperzy coraz częściej dopuszczają zmiany w projektach oferowanych w katalogach, o tyle są to zmiany dodatkowo płatne. Co więcej, mogą oni też często narzucać ograniczenia dotyczące wyboru materiałów, co wynika m.in. z określonego na dany dom budżetu, jaki może zostać przeznaczony na prace wykończeniowe. Może się to wiązać z wyborem materiałów niższej jakości, przez co później i tak będziemy zmuszeni do remontu.

Kolejnym minusem jest to, że mieszkania pod klucz mogą nie przypaść do gustu indywidualistom, stawiającym na rozwiązania, jakich nie ma nigdzie indziej. Osoby, którym nie odpowiada podążanie za trendami wnętrzarskimi, mogą nie być zadowolone z proponowanych aranżacji.

Segmenty Warszawa Wilanów w stanie deweloperskim i nie tylko

 

Decydując się na zakup domu w stanie deweloperskim, musimy pamiętać o tym, że jest on nieuregulowany przez prawo. Co to znaczy? Prawo nakłada na dewelopera jedynie obowiązek podłączenia elektryczności i założenia gniazdek. Zatem, jeśli decydujemy się na zakup domu w stanie deweloperskim, koniecznie zorientujmy się dokładnie, co to oznacza w danym przypadku. Sprawdźmy rodzaj materiałów, jakie zostały wykorzystane, choćby dlatego, że nawet w przypadku podobnych nieruchomości (podobna lokalizacja, metraż itd.), pojęcie “stan deweloperski” może mieć zupełnie inne znaczenie. To oznacza, że w jednym przypadku będziemy mieli gołe ściany z gniazdami rozmieszczonymi na chybił trafił i oknami z dolnej półki, a w drugim ściany przygotowane do malowania, wprowadzenie do instalacji wodno-kanalizacyjnych i innych, wylewkę, ogólnie mówiąc – mieszkanie idealnie przygotowane do wszelkich prac wykończeniowych.

Zakup domu w stanie deweloperskim jest dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą w pełni dowolnie wybrać wystrój swojego wnętrza, bez żadnych odgórnych ograniczeń finansowych i innych. Co więcej, wiele prac możemy wówczas wykonać samodzielnie, aby znacznie zmniejszyć koszty robocizny, a do tego wykonujemy je w pełni we własnym tempie.

Wiesz już zatem które rozwiązanie jest dla Ciebie lepsze? A może wciąż się wahasz? Jeśli tak, a do tego wciąż nie masz upatrzonej idealnej lokalizacji, wpisz frazę “Warszawa Wilanów domy na sprzedaż” i zobacz, jak wiele możesz skorzystać z zamieszkania w Cichej Dolinie!