Właściwe zaprojektowanie wnętrza biura to nie tylko kwestia estetyki i uzyskania pożądanego efektu wizualnego, lecz również zapewnienie pracownikom odpowiedniego komfortu pracy.

W planowaniu aranżacji przestrzeni biurowej ważne jest połączenie profesjonalnej i stonowanej estetyki z wygodą i ergonomią.

Trendy w projektowaniu nowoczesnych biur 

Trendy w projektowaniu biur uległy znaczącej zmianie na przestrzeni ostatnich lat. Współczesne przestrzenie biurowe powinny być nie tylko ergonomiczne, lecz także sprzyjać kreatywności i pobudzeniu wyobraźni pracowników. Niezwykle istotne jest zapewnienie komfortu psychicznego poprzez umożliwienie właściwej koncentracji oraz zagwarantowaniu prywatności i spokoju.

W tym celu w wystroju biur stosuje się szereg rozwiązań oferujących właściwą cyrkulację powietrza, odpowiednie oświetlenie, wyciszenie pomieszczeń oraz meble dopasowane do możliwości psychofizycznych człowieka. Elementy te stanowią główną oś zainteresowania projektantów wyznaczających trendy w aranżacji nowoczesnych biur.

Cechy nowoczesnego biura 

Design nowoczesnego biura powinien podkreślać indywidualny charakter danej firmy, a także dawać wyraz wyznawanym i reprezentowanym przez nią wartościom. Aranżacja przestrzeni biurowej wraz z całym wyposażeniem, kolorami oraz doborem form i kształtów ma na celu stworzenie przyjaznych warunków pracy.

Podstawową cechą nowoczesnego biura jest kreowanie środowiska pozytywnie wpływającego na efektywność zatrudnianego personelu. Dodatkowo aranżacja wnętrza powinna również zachęcać kandydatów na pracowników do podjęcia współpracy z firmą. Nowoczesne biuro to nie tylko miejsce pracy – niezwykle istotną rolę w życiu firmy odgrywają miejsca wspólne.

Właściwie rozplanowane strefy relaksu, kuchnia bądź jadalnia wpływają na pozytywne nastawienie pracowników oraz sprzyjają integracji, co umożliwia stworzenie zgranego zespołu.

Jakie warunki musi spełniać biuro, by praca w nim była komfortowa? 

W celu zapewnienia komfortowych warunków pracy biuro powinno spełniać określone warunku.

  • Zapewnienie odpowiedniego dostępu do światła

Przyjazna przestrzeń biurowa powinna mieć dostęp do naturalnego źródła światła oraz posiadać odpowiednio rozplanowany system sztucznego oświetlenia. Światło ma niezwykle istotny wpływ na samopoczucie pracowników i bezpośrednio przekłada się na jakość wykonywanej przez nich pracy.

  • Utrzymanie właściwej temperatury i wilgotności powietrza 

Odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza oraz wentylacja powierzchni biurowej to czynniki wpływające na dobrostan pracowników i jakość ich pracy.

  • Zaopatrzenie biura w rośliny

Żywe rośliny stanowią istotny element biura. Pełnią funkcję ozdobną, oczyszczają powietrze, a także działają uspokajająco. Obecność roślin na stanowisku pracy służy także zdrowiu narządu wzroku osób pracujących przed ekranem komputera – zielony kolor liści neutralizuje wpływ szkodliwego światła monitora i pozwala oczom na wytchnienie.

  • Wyposażenie biura w ergonomiczne meble 

Właściwie dobrane meble zapewniają wygodę w trakcie wykonywania pracy w biurze, dbając przy tym o zdrowie pracownika. Nowoczesne meble biurowe, na przykład biurko umożliwiające pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i pozycji stojącej, umożliwiają ruch i aktywizację ciała.

  • Eliminacja hałasu 

Istotne dla zdrowia pracowników oraz jakości wykonywanej przez nich pracy jest ograniczenie hałasu w przestrzeni biurowej. W tym celu konieczne jest zastosowanie elementów aranżacji tłumiących dźwięki. Pomocnym w uzyskaniu efektu wyciszenia jest montaż nowoczesnych szklanych drzwi.

Zalety zastosowania szklanych drzwi w biurze 

Szklane drzwi są elementem chętnie stosowanym przez projektantów nowoczesnych wnętrz biurowych. Posiadają one szereg zalet w znacznym stopniu poprawiających komfort pracy.

  • Izolacja akustyczna

Szklane drzwi oferują doskonałe wytłumienie pomieszczenia. System Acoustic Wall zapewnia izolację akustyczną rzędu 36-37 dB.

  • Zwiększenie dostępu do światła 

Dzięki transparentnym szklanym drzwiom możliwe jest lepsze operowanie naturalnym światłem w przestrzeni biurowej, co znacząco poprawia wydajność pracy i poprawia samopoczucie.

  • Łatwa adaptacja montażowa

Szklane drzwi w systemie Acoustic Wall umożliwiają łatwy montaż we wnętrzach już wykończonych po zakończeniu prac budowlanych – ułożeniu wykładziny, zamontowaniu podwieszanego sufitu oraz kosztownym wykończeniu ścian.

Szklane drzwi oferują możliwość jak najbardziej efektywnego wykorzystania przestrzeni biurowej zarówno przy tworzeniu nowych stanowisk pracy, jak i przy poprawie warunków pracy na już istniejących stanowiskach.

Drzwi szklane we Wrocławiu 

Najwyższej jakości szklane drzwi we Wrocławiu i jego okolicach oferuje firma DRZWIWROC posiadająca wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu systemów drzwiowych. Wysoce wykwalifikowana kadra pracownicza służy fachową poradą i pomaga w dokonaniu właściwego wyboru.

DRZWIWROC posiada szeroki asortyment cechujących się wysoką jakością i niezwykłą wytrzymałością szklanych drzwi w systemie Acoustic Wall idealnych do nowoczesnego biura.