Komoda biurowa to świetne rozwiązanie, zarówno w domu prywatnym, jak i w przestrzeni biurowej. Jest ona ogromną pomocą w utrzymywaniu porządku, a także stylowym meblem, pomagającym dodać nieco charakteru do wnętrza. Na co warto zwracać uwagę przy doborze komody? Jakie są jej najważniejsze funkcje?

Kryteria zakupu komody biurowej

 

Funkcjonalność

Komoda biurowa może być wyposażona wyłącznie w półki otwarte, wyłącznie w półki zamknięte, wyłącznie w szuflady, lub też dowolnie łączyć wszelkie niezbędne rozwiązania. Opcji jest dzisiaj wiele, zwłaszcza jeśli skorzystasz z możliwości personalizacji mebli. Zastosowanie półek otwartych umożliwia posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów w każdej chwili na wyciągnięcie ręki, bez konieczności przeszukiwania wszystkich szafek. Niestety z kolei na takich półkach gromadzi się najwięcej kurzu, zatem poziom higieny w pomieszczeniu może z uwagi na to nieco spaść.

Z kolei półki zamknięte czy też szuflady pomagają w utrzymaniu wizualnego porządku, szuflady są też lepsze do przechowywania licznych biurowych drobiazgów, takich jak pieczątki, spinacze czy samoprzylepne karteczki. Wadą szuflad jest jednak też to, że najłatwiej w nich o bałagan, w którym znacznie trudniej będzie coś znaleźć. 

Styl

Obecnie mamy do wyboru tak wiele różnych stylów, że ostateczny dobór mebla jest już właściwie jedynie kwestią gustu, a także kwestią dopasowania do pozostałych elementów aranżacji. Meble ciemne dobrze sprawdzą się jako element kontrastowy, przykuwający uwagę, a meble jasne będą o wiele lepsze we wnętrzach o niewielkim metrażu, gdyż będą sprawiały wrażenie lżejszych i mniej przytłaczających. 

Wygoda

Obecnie istnieje możliwość doboru wielkości i głębokości półek, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dopasować wymiary komody do Twoich rzeczywistych potrzeb. Możesz zadecydować o tym, czy chcesz mieć więcej półek zamkniętych, czy otwartych i o tym, ile potrzebujesz szuflad. Do zwiększonego komfortu przyczynia się również możliwość zakupu komody na kółkach, dzięki czemu przestawienie jej w inne miejsce będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

Większy komfort na mniejszym metrażu

We wnętrzach biurowych z czasem zbiera się ogromna ilość dokumentów, które muszą być odpowiednio przechowywane. W tym celu stosuje się specjalne, pojemne szafy na dokumenty, dzięki czemu zyskujemy pełen porządek w przestrzeni biurowej. Niestety jednak, w niektórych przypadkach szafy na dokumenty okazują się zbyt masywne, przez co dochodzi do nadmiernego zatłoczenia w pomieszczeniu. Komody biurowe są rozwiązaniem pośrednim, dzięki któremu zyskujesz pojemny mebel na wszystkie niezbędne rzeczy, a także nie uzyskasz efektu przytłoczenia. 

Wysoka trwałość materiału

komoda salon meblowyOferowane w wielu salonach komody biurowe są dziś coraz lepszej jakości, dzięki czemu zyskujesz większe szanse na zakup mebla, który zostanie w Twoim biurze na długie lata.

Dużą zaletą są stosowane obecnie w produkcji mebli systemy, dzięki którym zamykanie szuflady czy szafki odbywa się bez irytującego hałasu, który może być wyjątkowo rozpraszający, gdy ktoś uporczywie przetrząsa wszystkie meble w pomieszczeniu. Zastosowanie systemów blokujących podnosi dodatkowo trwałość mebli, dzięki czemu są one mniej narażone na obicia. 

Gdzie kupimy najlepszą komodę?

Miejsc jest wiele, przy czym możemy kupić gotową z salonu meblowego, lub też zorientować się w usłudze wykonywania mebli na wymiar. Pozwoli to na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Wysokiej jakości meble biurowe znajdziemy zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i internetowych, co pomoże nam zaoszczędzić naprawdę znaczącą ilość czasu, który ma ogromne znaczenie, gdy prowadzimy własną firmę. 

W poszukiwaniu dobrej jakości komód i innych mebli biurowych warto zwrócić się do producenta mebli biurowych Kostrubiec, z którego pomocą możesz liczyć na dobór najlepszego umeblowania, dzięki któremu zyskasz w miejscu pracy pełen porządek, a także stylowo urządzone wnętrze, w którym będzie Ci dużo milej przebywać. Z nami dobierzesz meble, dzięki którym optymalnie zagospodarujesz dostępną przestrzeń, umieszczając wygodnie całe niezbędne wyposażenie, nie tracąc przy tym uczucia przestronności. 

Komoda biurowa to świetne rozwiązanie zarówno w wielkim biurowcu, jak i małym, domowym gabinecie, w którym mamy do uporządkowania znaczną ilość rzeczy. Dlatego też nie trać okazji i już dziś skorzystaj z oferty najlepszego producenta mebli na rynku.

Przeczytaj również: http://www.krausmeble.pl/meble-i-fotele-biurowe-w-trojmiescie/