Meble hotelowe to niezbędne wyposażenie każdego ośrodka wypoczynkowego. Trudno bowiem wyobrazić sobie komfortowy wypoczynek bez wygodnego łóżka czy pojemnej szafy. Szczególnie gdy dany ośrodek jest hotelem na długie wyjazdy, wówczas zdecydowanie powinien być przystosowany do tego by spędzać w nim długi czas w komfortowy sposób. Łóżka hotelowe i pozostałe meble hotelowe są często traktowane w sposób gwałtowny i mało delikatny – ludzie często dochodzą do wniosku, że skoro dana rzecz nie należy do nich to nie będą się o nią troszczyć. Z tego powodu powinny być bardziej wytrzymałe i odporne od mebli do użytku domowego. Ponieważ w hotelach nigdy nie wiemy jakiej wagi goście odwiedzą nasz ośrodek konieczne jest zadbanie o wyjątkowo odporne meble, ponieważ może okazać się, że będą musiały znosić ponad normatywne obciążenia.

Różnica w trwałości mebli hotelowych

Meble domowe zwykle wybieramy w taki sposób by podobały się indywidualnym jednostkom, patrzymy na to czy konkretny model łóżka czy komody nam odpowiada. W wielu wypadkach meble jakie kupujemy mogą być mocno zindywidualizowane – to nam mają się podobać, gdyż to my na dane pomieszczenia będziemy się patrzeć.  W przypadku mebli hotelowych powinny być one dobierane bardziej uniwersalnie – tak by spodobały się większości osób. Z tego powodu producenci mebli hotelowych proponują zwykle neutralne w kolorach i wzorach rodzaje mebli.

meble hotelowe

Różne pokoje hotelowe

Wyposażenie hotelu kupowane jest hurtowo – tradycyjne sklepy meblarskie często nie posiadają tak dużych ilości tego samego rodzaju mebli, by móc spełnić oczekiwania osób, którym zależy na wyposażeniu dużego ośrodka. Hotele kupują duże ilości odpornych na wielokrotne użytkowanie łóżek hotelowych i szaf hotelowych. Takie meble wyróżniają się wysoką jakością i schludnym wyglądem, aby zadbać o ich odpowiedni wybór i ustawienie warto skorzystać z pomocy architekta, który zajmuje się projektowaniem hoteli. Tym co wyróżnia producentów mebli hotelowych jest również posiadanie bogatszej palety kolorystycznej. Zwykle wybrane meble dostępne są w wielu kolorach – dzięki temu do różnych pokojów hotelowych mogą zostać wybrane inne rodzaje mebli. Stanowi to duże udogodnienie, ponieważ pokoje mogą różnić się od siebie i jednocześnie być bardzo podobne, dzięki czemu goście nie mają poczucia, że omija ich coś ważnego.

W hotelach eleganckich bardzo często znajdują się łóżka kontynentalne, które stanowią wyjątkowo komfortową możliwość wyspania się podczas urlopu. Takie łóżka hotelowe to duże łoża małżeńskie, których wielkość sprawia, że wyśpią się zarówno osoby o dużej tuszy, jak i te bardzo wysokie. Jeżeli gość hotelowy ma problem tego rodzaju, że zwykle jest zbyt wysoki dla standardowego łóżka, wówczas może poprosić w recepcji o znalezienie mu pokoju z dłuższym łóżkiem, w którym będzie mógł komfortowo wypocząć.